Konsultacja trychologiczna z badaniem trichoskopowym

Dermatoskopia skóry głowy, nazywana również trichoskopią to podstawowe badanie diagnostyczne, które pomaga znaleźć przyczynę nadmiernego wypadania włosów oraz ustalić właściwe leczenie, a także pielęgnację skóry głowy i włosów.

Badanie polega na dokładnej ocenie stanu skóry głowy, włosów, mieszków włosowych, faz wzrostu włosów i cebulek. Celem badania jest zidentyfikowanie przyczyny problemu oraz ustalenie odpowiedniego planu leczenia.

Dodatkowo na konsultacji przeprowadza się analizę poziomu hormonów męskich i żeńskich, funkcji tarczycy oraz dokonuje oceny morfologii na podstawie wcześniejszych wyników badań. W rezultacie można określić rodzaj występującego problemu z włosami.

Przebieg Zabiegu

Badanie trichoskopii polega na użyciu videodermatoskopu. Lekarz trycholog wykorzystuje kamerę przyłożoną do skóry głowy, co umożliwia uzyskanie nawet 70-krotnego powiększenia obrazu na monitorze. Dzięki temu można dokładnie zbadać włosy i skórę głowy.

Czas Trwania i Wskazania

Badanie trichoskopii zazwyczaj trwa około 30 minut i jest całkowicie bezbolesne. Jest polecane dla osób, które doświadczają problemów związanych z nadmierną utratą włosów (ponad 100 włosów dziennie), przerzedzeniem włosów, łysieniem plackowatym, łamliwością włosów lub zmianami na skórze głowy.

Kiedy udać się na konsultację trychologiczna?

Konsultacja oraz badanie trychologiczne rekomendowane jest osobom borykającym się z problemem:

  • przerzedzania włosów,
  • nadmiernego wypadania włosów,
  • zakoli,
  • łysienia plackowatego,
  • wyboru właściwych kosmetyków do pielęgnacji skóry głowy i włosów,
  • wyboru zabiegów medycyny estetycznej na łysienie i choroby skóry głowy