lek. Maria Kurzawa

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Z wykształcenia jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, którą odbywam w 10. Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy.
Ukończyłam Studia Medyczne na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi oraz studium oficerskie w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Jestem oficerem Wojska Polskiego w stopniu kapitana.

Swoją uwagę w kształceniu skupiam przede wszystkim na Traumatologii oraz Medycynie Sportowej. W kręgach moich zainteresowań znajdują się także operacje z zakresu deformacji przodostopia (m.in. paluch koślawy) oraz tematy dotyczące endoprotezoplastyki stawu biodrowego. Wykonuję drobne zabiegi małoinwazyjne.

Prywatnie od najmłodszych lat pasjonuję się sportem. Zaczynałam od trenowania siatkówki w Nyskim klubie MUKS GIM2 Nysa. Przygodę z siatkówką kontynuowałam aż do czasów studenckich, rozgrywając mecze w drużynie AZS UMed Łódź oraz w III lidze kobiet START Łódź. Przez kilka lat grałam także w hokeja na trawie w drużynie ULKS Dwójka Nysa, osiągając znaczące takie jak Mistrzostwo Polski Juniorek. Przez wiele lat byłam zawodniczką Crossfit odnosząca sukcesy na arenie międzynarodowej. Obecnie jestem czynną działaczką w klubie sportowym CB163 Crossfit Bydgoszcz. Jestem także certyfikowanym trenerem Kulturystyki i Fitness. Biorąc pod uwagę moją bogata przeszłość sportową jestem bardzo zainteresowana rozwojem w kierunku Medycyny Sportowej.

Moje podejście do pacjenta jest bardzo kompleksowe. Staram się poświęcić sporo czasu na zebrania dokładnego wywiadu, badanie, badania dodatkowe, postawienie diagnozy, zaproponowanie leczenia i wspólnego ustalenia dalszej drogi terapeutycznej, która będzie satysfakcjonująca zarówno dla mnie jako lekarza jak i dla pacjenta.