Trychologia medyczna – leczenie chorób włosów

Wypadanie włosów to przykra dolegliwość, która dotyka coraz większej liczby kobiet i mężczyzn. Przyczyny wypadania włosów są bardzo zróżnicowane – od zmian hormonalnych, poprzez stosowanie niektórych leków, nieprawidłową pielęgnację włosów, nieprawidłowe uczesanie, środki kosmetyczne, palenie papierosów, stres, chemioterapię, choroby zakaźne, choroby ogólnoustrojowe po choroby psychiczne.

Wypadające włosy w przypadku kobiet mogą być również wynikiem ciąży lub menopauzy. Wypadanie włosów może powodować też nieprawidłowa dieta. U wielu osób wypadanie włosów jest związane z odżywianiem. Brak niezbędnych składników odżywczych może powodować nadmierną utratę włosów.

Codziennie wypada nam około 100 włosów. Jest to zupełnie normalny stan. Jednak gdy wypadanie włosów utrzymuje się, a nawet zwiększa, wówczas powinniśmy się zaniepokoić.

Problem wypadania włosów powinien być diagnozowany przez lekarza lub wykwalifikowanego trychologa. Poszukiwanie przyczyn jest najważniejszym celem.

Nasze usługi:

  • Konsultacja trychologiczna z badaniem trichoskopowym
  • Mezoterapia igłowa skóry głowy
  • Laser fotona – leczenie łysienia i innych chorób skóry głowy!
  • Terapia osoczem bogatopłytkowym na włosy!

Proces diagnostyczny rozpoczyna się od wywiadu. Trycholog bada obecny stan zdrowia pacjenta, bada historię chorób oraz styl życia. Pacjenci, którzy przynoszą ze sobą wyniki wcześniejszych badań, pomagają w dokładniejszej analizie. Sam proces badania nie jest inwazyjny ani stresujący. Jest bezpieczny i nie wymaga specjalnego przygotowania, poza zaleceniem nie mycia włosów przed wizytą, co najwyżej można to zrobić dzień wcześniej. W trakcie badania specjalista korzysta z aparatury z wbudowaną kamerą, która umożliwia przyjrzenie się skórze głowy w dużym przybliżeniu. Dzięki temu można wykryć problemy nawet na wczesnym etapie oraz ocenić stan włosów w fazie wzrostu. W przypadku konieczności może zlecić dodatkowe badania laboratoryjne, mikrobiologiczne i mikologiczne, co przyspiesza proces leczenia i umożliwia monitorowanie postępów w trakcie terapii.